Hoppa till sidans innehåll

Resultat Finalkvällen

30 MAJ 2018 08:20
Resultaten publiceras några minuter efter tävlingens sista gren.
  • Uppdaterad: 30 MAJ 2018 20:39

 

KLASSTÄVLINGEN

Vi har problem med databasen som hanterar alla resultat. Som läget är nu så har vi ingen möjlighet att kora vinnarna i Klasstävlingen ikväll. Vi vet tyvärr inte när vi kan få fram siffrorna. 
Vi ber om ursäkt och ber också om ert överseende. 
Surfa in här för ytterligare information.

 

Alla finalister samlas för upprop och avprickning 30 minuter innan respektive grenstart.
Uppropet sker på planen väster om GIF:s gamla kanslibyggnad. (Den gula baracken
mot Gavlerinken).
Om du tävlar i en annan gren och inte hinner till uppropet för nästa gren, så kommer vi att pricka av dej vid det första uppropet, i samtliga grenar. Du som skall starta i flera grenar får gärna se till att du blir avprickad i alla dina grenar.

Du använder samma nummerlapp som vid helgens tävlingar.

GD/GIF OLYMPIADEN 2018 FINALKVÄLL 30 MAJ  
           
17.30 Invigning samt prisutdelning i klasstävlingen  
           
  Löpning Längd 1 Längd 2 Kula 1 Kula 2 
18.00 60 m Flickor 6 B-final Åk 3 Flickor Åk 3 Pojkar Åk 4 Flickor Åk 4 Pojkar 
18.05 60 m Flickor 6 A-final        
18.10 60 m Pojkar 6 B-final        
18.15 60 m Pojkar 6 A-final        
18.25 60 m Flickor 5 B-final        
18.30 60 m Flickor 5 A-final        
18.35 60 m Pojkar 5 B-final        
18.40 60 m Pojkar 5 A-final Åk 4 Flickor Åk 4 Pojkar Åk 6 Flickor Åk 6 Pojkar 
18.50 60 m Flickor 3 B-final        
18.55 60 m Flickor 3 A-final        
19.00 60 m Pojkar 3 B-final        
19.05 60 m Pojkar 3 A-final        
19.15 60 m Flickor 4 B-final        
19.20 60 m Flickor 4 A-final Åk 5 Flickor Åk 5 Pojkar Åk 3 Flickor Åk 3 Pojkar 
19.25 60 m Pojkar 4 B-final        
19.30 60 m Pojkar 4 A-final        
19.45 600 m Flickor 3        
19.55 600 m Pojkar 3        
20.00   Åk 6 Flickor Åk 6 Pojkar Åk 5 Flickor  Åk 5 Pojkar 
20.05 600 m Flickor 4        
20.15 600 m Pojkar 4        
20.30 600 m Flickor 5        
20.40 600 m Pojkar 5        
20.50 600 m Flickor 6        
21.00 600 m Pojkar 6        
           
           
  För finalerna gäller:      
  ÅK 3 = Flickor/Pojkar födda 2008 F10 / P10
  ÅK 4 = Flickor/Pojkar födda 2007 F11 / P11
  ÅK 5 = Flickor/Pojkar födda 2006 F12 / P12
  ÅK 6 = Flickor/Pojkar födda 2005 F13 / P13
Skribent: Roffe

Gefle IF Friidrott

Gavlehovsvägen 15

806 33 Gävle

 

026-54 55 50

This is a mailto link

Swish: 123 312 30 56

 

 

 

Vi finns på #gefleiffriidrott1882

Vi samarbetar med

JMC logga

 Vi använder comradio från

 Utbildning:

  543_140_g-strikland

Arrangemang 2018: 

 

 

 

 

 

 

 

Nordisk/Baltiska Mästerskapen
 

  Huvudsponsor:

 Gefle Dagblad_ny logga

  Samarbetspartners:

  

 Scandic

  backman_info_il

   Friskis o svett 0 100 81 4

Gavlefastigheter_logo_CMYK

Maxi Ica'

 BIG logo

Bodins Bageri_grön_illustrator

 SKFAB_CMYK

 

  cykla-logga

 

 

 

 trimtex

 

 

 

Postadress:
Gefle IF FiF - Friidrott
Gavlehovsvägen 15
80633 Gävle

Kontakt:
Tel: 026-545550
E-post: This is a mailto link